Aksaray Üniversitesi
Fen Bilimleri Enstitüsü
Ekle-Sil Haftası Ders Kayıt İşlemleri Hakkında

Ders kayıt işlemlerini yapmayan tüm öğrencilerimiz (harç ücretini ödemeyenler dahil) 26-30 Eylül 2022 tarihleri arasında varsa harç ödemelerini yaptıktan sonra danışmanları ile iletişime geçerek ders kayıt işlemlerini tamamlayabileceklerdir. Ekle-Sil Haftası'ndan sonra kesinlikle ders ekleme-bırakma ve ders kayıt işlemleri yapılmayacaktır.

 

HARÇ ÖDEME İŞLEMLERİ

Doktora ve Tezli Yüksek Lisans Programları

Ziraat Bankası ATM’leri ve Ziraat Bankası internet bankacılığı üzerinden; Ödemeler/Üniversite Ödemeleri menüsünden öğrenci numaranızı girerek harç ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Not: Üniversitemizde ya da başka bir üniversitede (açık öğretim programları dahil) kayıtlı olduğunuz lisans ya da ön lisans (II. öğretim programları hariç) programı varsa ders kaydınızı yapabilmek için harç ödemesi yükümlülüğünüz bulunmaktadır. Tezli Yüksek Lisans 4 (dört) dönem ya da daha fazla süredir öğrenim görenler (Af kanunu kapsamında olanların geçmiş süreleri dahil) veya Doktora 8 (sekiz) dönem ya da daha fazla süredir öğrenim görenler (Af kanunu kapsamında olanların geçmiş süreleri dahil) ders kaydınızı yapabilmek için harç ödemesi yükümlülüğünüz bulunmaktadır.

 

Tezsiz Yüksek Lisans Programları

Tezsiz yüksek lisans programlarında kayıt yaptıran öğrencilerimiz, harç ödemelerini aşağıdaki IBAN hesabına havale/EFT yoluyla ya da banka şubeleri aracılığıyla yapabileceklerdir.

Banka Adı           : Ziraat Bankası

Alıcı Adı               : Aksaray Üniversitesi Rektörlüğü

IBAN                     : TR93 0001 0000 2648 2391 3450 64

Açıklama              : Öğrenci Numarası ve Kayıtlı Olunan Program Adı 

 

Not: Tezsiz yüksek lisans programlarında kayıtlı öğrencilerimiz harç ödemelerini yaptıktan sonra fbe@aksaray.edu.tr adresine ödeme dekontlarını göndermelidir.